Yüzyıllık Markalar Derneği Tevfik Aydın Saat Online Satış Mağazası

Tarihçe

Geçmişten Geleceğe, Uzun Bir Yolculuk...
  • Tarihçe
  • Tarihçe
  • Tarihçe
  • Tarihçe
  • Tarihçe
  • Tarihçe

 

125'i aşkın yıldır saatçilik konusunda hizmet veren firmamız, mekanik saat satış ve servisini müşterilerine büyük bir titizlikle sunmaktadır.

Müşteri olarak hepimiz, memnun kaldığımız yerlerden sürekli alışveriş yapmayı severiz. Dört nesilden beri saatçilik mesleğini devam ettiren Tevfik Aydın firması olarak "sizin saatçiniz" olmaya önem verdik.

Saat satmadık; müşterinin saati beğenerek almasını, saatini seçerken bu konuda bizim duyduğumuz heyecanı ve merakı duymasını sağladık. Bu amaçla müşterinin kendini rahat hissedebileceği, aradığı veya zevkini yansıtan ürünleri kolaylıkla bulabileceği, güvenilir bir ortam yaratmaya daima özen gösterdik.

tevfik aydın

Kurucumuz Hacı Mehmet Nuri, Trabzon'da hakimlik yaparken en büyük merakı olan saatçiliğe 1889 yılında başladı. Babasının yanında mesleği öğrenen Tevfik Aydın, 1940 yılında İstanbul Eminönü Meydanında ilk mağazasını açtı.

Türkiye Gözlükçüler Cemiyetinin kurucusu ve ilk başkanı olan Tevfik Aydın, aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Saatçilik Meslek Komitesinin ilk üyelerinden olup saatçilik mesleğinin duayenlerindendi.

1991 yılından itibaren, oğlu Ömer Aydın, kızı Müjde Taşçı, gelini Melahat Aydın, torunları Canan Önder ve Can Taşçı'nın da katılmaları ile firmanın üçüncü ve dördüncü kuşağı bir arada Sirkeci ve Kanyon AVM mağazalarında hizmet vermektedir.                            

 

 

 

Firmamız yaklaşık 6 sene önce kurulan Yüzyıllık Markalar Derneği'nin kurucu üyelerindendir.

Dernek, Osmanlı İmparatorluğu döneminden Cumhuriyet’in kurulması ve günümüze kadar ticari, ekonomik (ve kültürel) hayatın merkezinde yer alan kıymetli markaların markalaşma süreçlerini korumak, geliştirmek, gelecek nesillere tek elden aktarmak amacıyla bir araya gelmeleri ile oluşmuştur.

Aşağıda yer alan videoda Yüzyıllık Markalar Derneği'nin tanıtım filmini izleyebilirsiniz.
 Designed by Aksisnet Digital Studios Bu sitenin tüm hakları saklıdır. © 2012.TEVFİK AYDIN Saat Sanayi ve Ticaret A.Ş.